Grappling

W Kazuro uprawiamy kilka rodzajów Sztuk walki, między innymi – Grappling.

Grappling – co to jest?

GRAPPLING - jest to system walki wręcz charakteryzujący się technikami rzutów i sprowadzeń do parteru występujących w judo, jiujitsu i zapasach, oraz technikami poddań przy pomocy dźwigni i duszeń. Świetnie rozwija ciała i kształtuje umysły najmłodszych adeptów. Jest to również świetny sposób rozwijania elementów samoobrony.

 

Grappling różni się od innych dyscyplin walki tym, że tu zwycięstwo zależy nie zastosowania technik uderzenia, czy rzutów, jak na przykład w Judo, a pomocą tak zwanych balaszek (technik ktore w rezultacie uścisku czy dobrania odpowiedniej dźwigni wywołują u przeciwnika bół) i technik duszenia. Kolejną cechą tej odmiany sztuk walki jest forma zawodnika – zestaw odzieży skłądający się z raszgardu (rushguard – obcisły t-shirt z krótkim lub z długim rękawem zabezpiecza przed otarciami i zadrapaniami skóry).

 

Ta dyscyplina walki nazywa się "walką w parterze". Ze statystyk wiemy, że zkoło 70% walk ulicznych kończą się walką na ziemi – często zwykłą męczącą kulanką. W tym przypadku umiejętności grapplingu będą bardzo przydatne. W stosunku na przykład do płci pięknej, niemal każdy agresor będzie szokowany tym, że jego ofiara potrafi w taki sposób odeprzeć atak – rzuciwszy napastnika na ziemię. W tym momencie osoba posiadająca umiejętności grapplingu będzie dominować nad przeciwnikiem i weźmie sytuację pod swoją kontrolę.

 

Grappling daje istotne korzyści zapaśnikowi niskiego wzrostu i pomaga pokonać bardziej doświadczonego i silnego przeciwnika. Nawet jeśli nie chcesz być zawodowym sportowcem, czy też nigdy nie uprawiałeś sztuk walki, grappling pomoże Ci utrzymać dobrą formę fizyczną i rozwinąć zręczność. Zajęcia grapplingiem będą pożyteczne zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Rezultaty zajęć grapplingiem w Klubie Kazuro można poznać po tym iż wśród naszych klubowiczów mamy już Mistrzów Europy.