Dla dzieci. Grapling i nie tylko

Czy wiesz, że sztuki walki mogą kilkakrotnie lepiej wpłynąć na rozwój Twojego dziecka, niż gry lub dyscypliny zespołowe? Sztuki walki budują u dziecka poczucie własnej wartości i pewności siebie. Być może Twoje dziecko jest nieśmiałe i bojaźliwe? Albo przeciwnie, twoje dziecko jest zbyt energiczne lub potrzebuje szczypty dyscypliny? Sekcja Grapplingu dla dzieci w Kazuro zapewni dziecku prawidłowe obciążenie, które posłuży pozytywnym wyjściem dla całej tej nadmiernej energii.

Grappling to wykorzystujący naturalną budowę ciała system chwytów, dźwigni, duszeń, rzutów i… myślenia. Nie ma w grapplingu ciosów. Nikt nikogo nie bije rękoma czy nogami. A to znaczy, że dziecko nie będzie musiało polegać wyłącznie na swoim wzroście, wadze, sile bądź i szybkości. Twoje dziecko będzie rozwijać ważne atrybuty fizyczne, w tym równowagę, refleksy, elastyczność ciała i koordynację. Z psychologicznego punktu widzenia grappling pomoże dziecku rozwijać najważniejsze aspekty, takie jak: poczucie własnej wartości, dyscyplinę, zaufanie, etykę.
Zajęcia odbywają się w wesołej i przyjaznej atmosferze, dzięki czemu twoje dziecko będzie doskonalić nie tylko umiejętności walki, ale też rozwijać się w dobrym zespole.

Klub Kazuro jest jedynym klubem sportowym w okolicy, gdzie dziecko może czuć się bezpiecznie pod każdym względem. Trenerzy Kazuro posiadają odpowiednie wiedzę i wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi od najmłodszych do tych, którzy jutro ukończą swoją 18-kę.
Te słowa potwierdzają wyniki zawodów i turniejów w których biorą udział mali członkowie klubu Kazuro. Niektórzy, zacząwszy przychodzić do nas dla spędzenia wolnego czasu i ogólnego rozwoju fizycznego, dziś mogą poszczycić się Złotem na podium zawodów i mistrzostw Polski czy Europy.

Kazuro co roku organizuje wyjazdy dla dzieci na obozy sportowe, podczas których, nasi wychowańcy mogą wymienić się doświadczeniem z dziećmi z innych klubów sportowych, oraz rozwinąć w sobie dodatkowe nawyki komunikacyjne, takie jak nawiązywanie nowych kontaktów, co jest niemało ważne w dzisiejszych czasach totalnej cyfryzacji i spadku normalnych relacji typu «Off-line».